Podeľte sa o tento produkt s priateľmi
  • SISLEY Izia Parfumovaná voda pre ženy

  • 30 ML
  • 50 ML
  • 100 ML
30 ML
Kód 54284

85,70 € 85.7 EUR

83,90 €
* 279,67 € Cena za 100 ml

Members |


115,60 € 115.6 EUR

113,90 €
* 227,80 € Cena za 100 ml

Members |


185,20 € 185.2 EUR

181,50 €
* 181,50 € Cena za 100 ml

Members |


IZIA

"Choď sa pozrieť ešte raz na ruže. Pochopíš, že tá tvoja je jediná na svete. Prídeš mi dať zbohom a ja ti dám darček - tajomstvo." Malý princ odbehol pozrieť sa znova na ruže. "Vy sa mojej ruži vôbec nepodobáte, vy ešte nič nie ste," povedal im. "Nikto si vás neskrotil a vy ste si nikoho neskrotili. Ste také, ako bola moja líška. Bola to len líška podobná státisícom iných líšok. Ale stala sa z nej moja priateľka a teraz je pre mňa jediná na svete." A ruže boli zarazené. "Ste krásne, ale ste prázdne," pokračoval. "Nie je možné pre vás umrieť. Pravda, o mojej ruži by si obyčajný chodec myslel, že sa vám podobá. Ale ona jediná je dôležitejšia ako vy všetky, pretože práve ju som polieval. Pretože ju som dával pod poklop. Pretože ju som chránil zástenou. Pretože jej som pozabíjal húsenice (okrem dvoch alebo troch, z ktorých budú motýle). Pretože ju som počúval, ako nariekala alebo sa chválila, alebo dokonca niekedy mlčala. Pretože je to moja ruža." Malý princ, kapitola XXI., Antoine de Saint-Exupéry.

Izia je vôňa so všetkými aspektmi ženy, je tak výnimočná ako ruže v nej, je intímna ako záhrada a podmanivá ako majstrovské dielo. Rovnako ako plášť z hodvábu, je Izia vôňa pre vás, a Vás samotnú. Je živá, hmatateľná, prekypujúca energiou a trvalá. Hovorí za všetky generácie žien. Izia je prírodou stvorená, ako nežné pohladenie rosy na úsvite. Vôňa je moderná a očarujúca.

 

Izia: vôňa stvorená Isabellou d'Ornano

Izia, vyslovuje sa Ijia, ako zdrobnenina v poľštine pre meno Isabelle. Ručne písané listy Isabellou d'Ornano členom jej rodiny sú posiate týmito detsky písanými a spevným iniciálami. Vôňa Izia je inšpirovaná prechádzkami po záhrade rodného domu v srdci francúzskeho údolia Loiry, kde neďaleko odtiaľ žila aj spisovateľka George Sand. Isabelle d'Ornano nechala skrášliť záhradu kríkmi, cédrami, hortenziami, zimolezmi, vistériami a sochami. Keď Isabelle vytvárala záhradu, nechala v nej tiež zasadiť  ruže, a len málokto vedel, že jedného dňa to budú práve tieto ruže inšpiráciou pre vôňu Izia. Ruže chránené pred vetrom stromami, produkujú tú najsladšiu vôňu, keď sa strihajú. Ich okvetné lístky časom vyblednú, nemajú meno, ale to tajomstvo ich robí ešte krajšími a zvodnejšími.

 

Jedinečná ruža Izia

Svieža, neskrotná a jedinečná ako ruža Malého princa, napĺňa prvé hodiny svojou vôňou a dopĺňa ich dlhotrvajúcou vôňou sviežich citrusov. Isabelle d'Ornano vždy preferovala nižšiu vázu, čajovú kanvicu alebo starú karafu, do ktorých aranžovala ruže - aby zaplnili každý roh jej domu svojim kúzlom. Mali sa zabaliť do navlhčených novín a vziať ich späť do parížskeho apartmánu.  Alebo ich niekomu venovať ako okúzľujúci darček. Bujné a ladné okvetné plátky sa otvoria a odhalia svoj zlatý stred; a to je ten nezameniteľný okamih pre rozvinutie ich jedinečnej vône. Izia zachytáva podstatu týchto ruží, pretože kvitnú iba dva týždne na konci mája: ich vôňa je zachytená v kytici. Izia je ako sprcha v ružových kvetoch.

 

Najintímnejšie spomienky na Iziu

Isabelle d'Ornano by rada venovala túto ružu so zlatými fliačikmi svojej tete Dolly Radziwill: od ktorej sa naučila veľmi veľa. Zvečnená na portréte od Alexa-Ceslasa Rzewuského, sa podieľala na rozkvete ruského baletu a mala veľmi blízky vzťah s týmto slávnym a prominentným umelcom, ktorý bol Issabelle skvelým strýkom. Spisovateľ a priateľ Misia Sert, Jean Cocteau a surealista Rzewuski boli aristrokrati a narodili sa v najstarších rodinách na Ukrajine a v Poľsku. V medzivojnových rokoch sa stal Rzewuski dominikánskym mníchom, ale nikdy neprestával pravidelne navštevovať domov Dolly Radziwill na parížskom Boulevard de La Tour-Maubourg, kde sa Isabelle d'Ornano zvykla zastaviť na čaj. Každý deň táto elegantná dáma až do svojej smrti hovorila "Musím si objednať šaty z kolekcie haute couture každý rok, pretože je nemysliteľné nechať sa pochovať v šatách z vlaňajška. " Neopísateľné spomienky Dolly Radziwill a jej druhého manžela, skvelého dánskeho záhradného architekta Mogensa Tvedeho, žijú ďalej vo vôni Izia. Vášeň architekta a majstra svojho odboru najkrajších záhrad v Európe, Mogensa Tvedeho pre prírodu, vystupuje aj v záhrade Izie, rovnako ako v jeho akvareloch.

 

Päť ruží tvorí kyticu, päť žien vytvorilo vôňu Izia

Izia rozpráva príbeh piatich žien, ktoré sa zišli pri spolupráci na výnimočnej vôňi. Isabelle d'Ornano, Amandine Clerc-Marie, Christine d'Ornano, Quentin Jones a Sonia Vasena kolektívne vytvorili vôňu Izia a akoby načrtli skicu naprieč umením. Majstrovské dielo samo o sebe, sa vyvinulo vďaka šťastiu, rozmanitým talentom a zdieľaniu spriaznenosti s dokončením mimoriadneho kusu, ktorý odráža ducha našej doby. Amandine ClercMarie Izia stelesňuje ten okamih v mesiaci máj, kedy žena v Paríži dostane kyticu. Kytica bola poslaná Isabellou d'Ornano pre Amandine Clerc-Marie, s poznámkou, že ju žiada aby zachytila jej jedinečnú vôňu. Izia zachytáva krátky okamih ruže pred jej uvädnutím; a parfumér je ten kto rozumie každému okvetnému lístku. Deň čo deň si zaznamenávala jemné nuansy jej charakteru a učila sa poznať jej srdce, aromatické harmónie, takže sa mohla verne transportovať z jej pôvodnej vône do jej súčasnej podoby.

 

Christine d'Ornano

Je to naozaj dcéra svojej matky. Christine d'Ornano má vášeň a znalosť pre moderné umenie. Vybrala si priateľku Quentin Jones, anglickú umelkyňu aby priviedla Iziu k životu. Krok za krokom na nej spoločne pracovali, aby navrhli obraz a vizualizáciu a následne i film. Sonia je praneter Isabelly d'Ornano a je stelesnením vôňa Izia v koláži inšpirovaných surealismom a neoklasicizmom.

 

Quentin Jones

Vzdelanie získala na University of Cambridge a v Saint Martins School of Design. Necháva sa inšpirovať divokými graffitmi, kolážami, a videom, kde si pripravuje pôdu sama pre seba. Pre Iziu Jones nadviazala na romantiku ruží, odľahčeného patchworku, kde sa princípy street artu prirodzene miešajú so surrealistickým grafickým dizajnom.

 

Sonia

Sonia stelesňuje nonšalanciu a naivitu. Jej cool a moderný štýl vychádza z Brazílskej výchovy, kde vyrastala s jej Poľsko-Švédsko-Americkou matkou a argentínskym otcom. Jej predkovia vlastnili zámok Łańcut v južnom Poľsku, kde Isabelle d'Ornano prvýkrát cítila ružové kríky, ktoré má stále v pamäti a chcela si ich uchovať aj doma vo Francúzsku. Sonia, je Boticelliho kráska, ktorá je zavesená v zlatom prsteni.  "Love my rose" sú slová, ktoré Isabelle d'Ornano spontánne vyšíva na ich tapisérie ako živé obrazy umiestnené na vankúšoch a vytvára z nich koláže ...

 

Izia ako čuchové a umelecké dielo otvára vysoko sofistikované top nóty:

biely bergamot z Calabrie, zvýraznený tónmi frézie a čaju, predstavuje lesk a jas, ktoré sú zvýraznené aldehydmi s citrusovo iskrivými aspektmi, kde ružové korenie jemne vylepšuje povznášajúci bergamot. Izia je prekypujúca duša živej ruže, je tvarovaná parfumérom ako socha, odhaľuje citrusovo kvetinové srdce so sviežimi tónmi hrušky, a je zvýraznená jemným nádychom sviežich lístkov jazmínu, pivonky a konvalinky. Vibrujúca zelená angelika dodáva púdrové nuansy do celkovej kytice. V základných tónoch sú akordy d'Ornano ruže a sú zvýraznené zahaľujúcim púdrovým pižmom, ktoré podčiarkuje neuveriteľný ženský pôvab. Drevito teplý céder poskytuje štruktúru, zatiaľ čo ambra dodá mužské i ženské tóny naraz, prepisuje modernú zmyselnosť. Izia je inšpiratívna vôňa, ktorú si všimnete a ktorá sa vám na dlho vryje do pamäti. Izia, čuchové a umelecké dielo je ako kytica vo váze. Flakón bol navrhnutý v odtieňoch ružovej so zlatými aspektmi, poľským sochárom Bronislawom Krzysztofom, pod vedením Isabelly d'Ornano. Abstraktný kus sa skladá z dvoch sklenených plastík umiestnených jedna na druhej.

 

Malý princ, kapitola XXI, Antoine de Saint-Exupéry:

"A pre ten čas, ktorý si svojej ruži venoval, je tá tvoja ruža tak dôležitá."

 

Izia je ako neočakávaný darček; očarujúca, nezabudnuteľná a nadčasová.

Izia je ako náhodné stretnutie tu a teraz.