background image
Vyhľadať obchod

MICHAEL EDWARDS

Michael Edwards je medzinárodným odborníkom a veľvyslancom klasifikácie vôní a skutočným zdrojom všetkých znalostí o parfumoch.

Michael Edwards V roku 1984 vyvinul „bibliu“ vôní, Fragrances of the World, nádherne ilustrovanú databázu parfémov. Vďaka tomu je hľadanie novej vône vzrušujúcou cestou objavovania, ktorá vysvetľuje vzťah medzi 14 rôznymi rodinami vôní. Jeho práca sa stala najdôveryhodnejšou referenciou v odbore pre klasifikáciu – dvakrát bola ocenená prestížnou cenou FiFi za technologický prielom.

Edwards je tiež autorom jednej z najvýznamnejších kníh napísaných o modernej parfumérii. Legendy parfumov: francúzske ženské vône.

Nižšie nájdete rodiny vôní uvedené v jeho knihách a online databáze.


Citrus

Citrus

Čisté, osviežujúce tóny bergamotu a citrónu, mandarínky a limetky, pomarančov a grapefruitu dodávajú týmto vôňam ich výraznú, pikantnú arómu. Kvetinové, korenisté a drevité tóny premieňajú ľahké, osviežujúce kolínske vody na skutočné vône. Moderné pižmo a čajové akcenty dodávajú najstaršej rodine vôní zaujímavé rozmery.

Floral

Kvetinové

Od koncertov jednotlivých kvetov až po symfónie zložitých kytíc, dnešná nová technológia umožňuje parfumérom klonovať vôňu kvetov, z ktorých sa tradičnými metódami nedá extrahovať žiadny olej.

Fruity

Ovocná

Sadové ovocie, bobule všetkých odtieňov a spŕška kvetov vytvárajú zvodné ovocno-kvetinové koktaily, ktoré lahodne voňajú.

Amber

Orient

Zmyselné zmesi zlatistých živíc, opulentných kvetov, sladkej vanilky a pižma uvádzajú osviežujúce citrusové, zelené alebo ovocné vrchné tóny. Nové „čisté“ jantárové vône sa presadili koncom 90. rokov 20. storočia, ale príťažlivosť jantárových vôní s plným telom, ktoré sa nedá zajatcov, pretrváva.

Woody

V lese

Čisté drevité tóny obnovujú harmóniu cédru, pačuli, borovice, santalového dreva a vetiveru.

Aromatic

Aromatické Fougère

Charakteristická levanduľa a pelargónia sa miešajú s citrusmi, bylinkami a drevinami a vytvárajú vôňu, ktorá je pre mužov príjemná a pre ženy príťažlivá.

Späť